Každý sportovec chce mít představu o vývoji své kondice. Sporttestery jsou vhodné pro různé typy sportů. Využiješ je při cvičení fitness, běhu na běžícím pásu i v přírodě, jízdě na kole i šlapání na rotopedu. Typ sportu určuje i potřebný rozsah funkcí. Sporttester vypadá jako hodinky. Stejně jako běžné hodinky ukazují čas a mají i stopky. Hlavní součástní sporttesteru je hrudní pás, který snímá tepovou frekvenci. Přenos dat z hrudního pásu do sporttesteru probíhá bezdrátově pomocí digitálního, nebo analogového signálu. Digitální přenos je přesnější, protože pás je spárován se svým sporttesterem. Přístroj používající analogový signál může přijímat i data z jiného hrudního pásu. Pokud trénuješ ve skupině, tak se Ti může stát, že neměříš svůj výkon, ale výkon svého kolegy. Toto zkreslení u digitálního přenosu nehrozí. Na základě tepu dokáže sporttester dopočítat i spálené kalorie, nebo vývoj zátěže. Některé typy sporttesterů mají integrovaný i GPS modul. Díky tomu máte přehled o délce a průběhu trasy. Sportterster tak poskytuje cenná data, která ocenění nejen profesionální sportovci.

Sporttester je vynikající pomocník pro vytrvalostní sportovce. Sporttester Ti umožní držet optimální tepovou frekvenci a tak efektivně hospodařit s energií. Omezíš i riziko “přepáleného” startu a zvýšíš šanci dokončení i dlouhé trasy. Data z vyspělejších sporttesterů můžeme přenést do počítače. Oblíbenou funkcí je i napojení na sociální sítě. Můžeš tak srovnávat svůj výkon s výkonem svých přátel.
Krokoměr má podobné funkce jako sporttester, ale nemonitoruje tepovou frekvenci. Běžné funkce krokoměrů je měření počtu kroků, délka trasy, teplota těla, spálené kalorie, ale i příjmání radiového signálu. Některé krokoměry mohou zobrazovat čas a mají i funkci stopek. Krokoměry dokáží i ukládat informace o minulých výkonech. Krokoměr k měření využívá houpavý pohyb těla, který vzniká při chůzi. Přesnost krokoměrů je tak závislá na stupni jejich technologické vyspělosti a umístění krokoměru. Moderní krokoměry využívají elektronické snímače a software. To jim umožňuje podávat přesnější informace o počtu kroků a minimalizovat zkreslení vzniklé chůzí do kopce, nebo ve složitějším terénu. Své využití mají při nordic walking, turistice, rychlochůzi i chůzi na běžícím pásu. Krokoměry i sporttestery nám dávají informace o našem denním výkonu. Záznam dat je zároveň vhodnou motivací i pro dodržování plánované aktivity při hubnutí a kondičním tréninku.