Kulturistika a posilování

Kulturistika a posilování

Proč je Tribulus Terrestris nejlepším přírodním prostředkem k nabírání svalů?

  • zvyšuje hladinu růstových hormonů → svaly víc rostou
  • zlepšuje vitalitu, fyzičku a libido
  • z těch nejlepších rostlin, sušení a extrakce pod přísným dohledem
  • nejvyšší hladina saponinu protodioscinu
  • povinné laboratorní rozbory každé šarže

Přírodní bylinný extrakt se získává z Kotvičníku zemního. Vzhledem k jeho pozitivnímu vlivu na sexuální život je pro některé znám jako "zelená viagra". Kotvičník obsahuje přírodní steroidní saponiny, jež zvyšují hladinu testosteronu, a tím podporuje růst svalové hmoty na úkor tuků. Zároveň...

Kulturistika a posilování

Trh je dnes přímo nasycený různými  formami kreatinu. Je poměrně složité se v nich orientovat a vybrat pro sebe ten nejvhodnější.  Nejdříve si popíšeme několik nejčastěji se vyskytujících forem kreatinu.

Nejběžnější, nejvíce testovaný a prozkoumaný je klasický kreatin monohydrát. K jeho výhodám patří hlavně cenová dostupnost a ověřená účinnost.  Nejlepší je kupovat kreatin monohydrát v co nejčistší formě, což zabezpečí patentované označeni Creapure (to garantuje čistotu až 99,8%  s minimem přídatných plnidel). Je pravda, že kreatin není dobře rozpustný ve vodě kvůli velkému povrchu, a proto se dostal na...

Kulturistika a posilování

Kreatin se intenzivně začal studovat od roku 1927 poté, co byl objeven kreatinfosfát a kreatinkináza. V té době se poprvé poukázalo na úlohu kreatinové suplementace, která představovala oddálení svalové únavy při intenzivní zátěži a urychlení regenerace po ní. [1]

Kreatin v našem těle

Kreatin, zvaný také methyl-guanido-octová kyselina či N-methyl-glycin, je našemu tělu vlastní sloučenina, která je syntetizována za účasti aminokyseliny glycinu a argininu hlavně v játrech, ledvinách a v menším množství také ve slinivce břišní. Poté je transportován do hlavního zásobovacího orgánu a tím jsou kosterní svaly (obsahují až...

Kulturistika a posilování

Vhodná strava v období rýsování
Každý kulturista musí tento proces absolvovat před plánovanou soutěží.  Fáze rýsování mívá různou délku trvání. Důležitým úkolem před soutěží je snížit množství podkožního tuku. To je zároveň hlavním a prioritním cílem před soutěží. 

Hlavní zásady – rýsování
Zásada nerovnováhy – Při rýsování byste měli přijímat méně energie než vydáte. Zapomínat nesmíte ani na dostatečný příjem bílkovin. Složení příjmu živin by mělo vypadat následovně – 40% bílkoviny, 40 % sacharidy a 20 % tuky (průměrně).
Zásada výběru vhodné...

Testujeme pro vás, Kulturistika a posilování

Ahoj, jmenuju se Tomáš Exner a jsem mistr České republiky v kulturistice! Dnes Vám přináším mou zkušenost a názor na dva testované produkty mého sponzora Zdraviafitness.cz. Těmi produkty jsou Carnivor od MuscleMeds a Napalm od FA Nutrition.

Jak si vedl protein Carnivor od MuscleMeds

První z produktů, který jsem vyzkoušel, byl hovězí protein Carnivor. Jedná se o hovězí proteinový koncentrát z údajně hovězích steaků /tomu bych až tak moc nevěřil/ ALE co mohu podtvrdit je to, že se skvěle hodí do diety obvzlášt pro jedince, kteří nemají na to jíst kilo hovězího denně.

  • Skvěle se...

Fit každý den, Kulturistika a posilování

Obdivuješ vypracovaná těla kulturistů a chceš také mít svaly, které budeš moci hrdě ukazovat? Ideální postavu značka samý sval si nevypěstuješ přes noc, ale tvrdou dřinou. A co je ještě důležité?

Deset tipů pro růst svalů

Kulturisté začátečníci se často při bodybuildingu dopouštějí chyb. Buď na něco zapomínají, něco jiné přeceňují či nedokáží k posilování přistupovat komplexně. Proto si shrňme deset tipů, které by měl mít kulturista stále na paměti.

1) Vyber si vhodné cvičení

Člověk nemusí mít velký zájem o kulturistiku, aby věděl, že základnou pro tento...