Fit každý den

Fit každý den

O zdravém životním stylu by se toho dalo napsat hodně. Existují o něm obsáhlé knihy i weby. My si shrneme zdravý životní styl do 27 zásad. Jejich dodržováním zhubneš a zlepšíš si celkovou kvalitu svého života.

Zásady zdravého životního stylu
  1. Udržuj si přiměřenou hmotnost: Nadváha, ale i podváha přináší zdravotní rizika. Jak zjistit, jestli máš přiměřenou váhu? Nejjednodušší je si orientačně vypočíst BMI, tj. index tělesné hmotnosti (zkratka z angl. Body Mass Index). Vypočítává se vydělením své hmotnosti (v kilogramech) výškou (v metrech). Normální tělesná hmotnost...

Fit každý den, Zdravý životní styl

Někteří lidé jsou staří už v padesáti, jiní jsou vitální ještě v sedmdesáti. Co dělat, aby sis v pozdějším věku udržel(a) vitalitu a energii do života? I v šedesáti můžeš skákat přes kaluže. Jak na to?

Seniorský věk

Chceme-li se zaměřit na možnosti udržení si vitality v seniorském věku, je třeba tento věk definovat a určit jeho specifika, jež je třeba brát v potaz při přístupu k zdravému životnímu stylu.  

Existují různé klasifikace, které vymezují seniorský věk. Za začátek stáří obecně považujeme věk nad 60 let. Někteří odborníci se přiklání k věkové...

Fit každý den, Kulturistika a posilování

Obdivuješ vypracovaná těla kulturistů a chceš také mít svaly, které budeš moci hrdě ukazovat? Ideální postavu značka samý sval si nevypěstuješ přes noc, ale tvrdou dřinou. A co je ještě důležité?

Deset tipů pro růst svalů

Kulturisté začátečníci se často při bodybuildingu dopouštějí chyb. Buď na něco zapomínají, něco jiné přeceňují či nedokáží k posilování přistupovat komplexně. Proto si shrňme deset tipů, které by měl mít kulturista stále na paměti.

1) Vyber si vhodné cvičení

Člověk nemusí mít velký zájem o kulturistiku, aby věděl, že základnou pro tento...