Co je co

Co je co

Sacharidy, známé také jako uhlovodany, glycidy nebo karbohydráty, jsou velkou skupinou organických sloučenin, které tvoří základ naší stravy. Dělíme je podle jejich chemické struktury na základě počtu sacharidových jednotek.

Polysacharidy obsahují velké množství jednotek (10 a více) a vyznačují se velkou molekulovou hmotností. Tělo jich využívá hlavně jako zásobní látky v dobře známé podobě glykogenu. Glykogen známe jaterní, krevní a svalový. Pro sportovce, či už vytrvalce nebo silově zaměřené, je udržení hladiny glykogenu klíčové. Správnou konzumací složených sacharidů v průběhu dne je možné se připravit na...

Co je co

Dnešní sportovci mají velký výběr možností jak sportovat a skoro v každém větším městě nechybí kvalitní posilovna nebo komplexnější fitness centrum. Jednou z nových metod fyzického tréninku a zároveň zábavy, která k nám přichází jak jinak, než z Ameriky, je crossfit. Zábava spočívá v soutěžení mezi jednotlivými příznivci, kteří si vzájemně srovnávají časy. A právě čas je podstatou cvičení crossfit. Především se ale připravte na tvrdou dřinu.

Kde a jak začít?

Nabídka zařízení, která jsou specializovaná na tuto formu fitness, dosud není u nás příliš velká, jedná...