Anabolizéry jsou látky, které zvyšují svalový objem cvičených partií. Pomáhají nastartovat svalový růst a vyživují i hormonální systém.
Anabolizéry nejsou anabolické steroidy. Zatímco zdraví škodlivé anabolické steroidy využívají steroidní látky, které se vyskytují v těle, tak anabolika většinou nemají steroidní strukturu, nebo se jedná o látky, pro které tělo nemá receptory, a proto nenarušují hormonální systém. Zvyšují svalovou sílu, výkon a podporují tvorbu kvalitní svalové hmoty. Správný efekt těchto látek se dostaví při pravidelném a systematickém užívání, o kterém Ti doporučujeme poradit se s našimi poradci, nebo trenérem ve Tvém fitness centru.

Anabolizéry jsou látky, které nevyužívají tělu vlastní steroidní hormony. Mezi anabolizéry patří i látky, které sice steroidní strukturu mají, ale nejsou to látky tělu vlastní. Tělo pro ně nemá receptory, a proto nenarušují hormonální systém. Tvoje tělo je využije pro přirozenou tvorbu tělu vlastních hormonů, jako je například testosteron.Jednou skupinu anabolizérů jsou přípravky postavené na oxidu dusnatém (NO). Jedná se o tělu přirozenou látku, která rozšiřuje cévy. Díky širším cévám dostávají svaly více živin a kyslíku. Tím se zvyšuje výdrž a schopnost regenerace těla. NO pozitivně ovlivňuje i kvalitu erekce. Oxid dusnatý také usnadňuje relaxaci hladkého svalstva a tak napomáhá trávení.

Další skupina anabolizérů jsou saponiny. Jedná se o látky rostlinného původu, které mají steroidní strukturu. Proto je označujeme i jako fytosteroly. Saponiny stimulují uvolňování lutenizačního hormonu (LH) z hypofýzy. Lutenizační hormon pak přirozenou cestou stimuluje tvorbu testosteronu. Užívání saponinů podporuje i tvorbu pohlavních buněk a sexuální apetit. Při vyšší hladině testosteronu se zabrzdí uvolňování LH, takže je udržena rovnováha hormonů v těle. Používání saponinů je proto bezpečné. Přípravkem se nejde předávkovat. Anabolický efekt funguje jen na muže. U žen totiž LH stimuluje ženské pohlavní hormony, které nepůsobí anabolicky. Přírodní zdroje saponinů využívané v extraktech jsou:
kotvičník zemní, latinsky Tribulus terrestris
parcha léčivá (lidově maralí kořen), latinsky Rhaponticum carthamoides
I vyvážená strava bohatá na minerály má anabolický účinek. Anabolických účinků minerálů využívají přípravky na bázi ZMA. Jedná se o preparát obsahující zinek a hořčík a vitamin B6. Zinek je vázán na esenciální aminokyselinu methionin a aminokyselinu asparagovou. Hořčík je vázán na citrát. Tyto minerály jsou vázané na sloučeniny, které jsou v tělu používané pro jejich dopravu. Schopnost absorbce minerálů se dále podporuje pomocí vítamínu B6. ZMA přirozeně zvyšuje hladinu testosteronu, zvyšuje svalovou sílu, výkonnost a vytrvalost. Díky ZMA se zrychluje i regenerace svalů. 
Růst svalů můžeme podpořit i pomocí mastných kyselina a aminokyselin. Ty jsou součástí tvorby bílkoviny, a proto jsou nezbytné pro růst svalů. Aminokyseliny zároveň svaly chrání, pomáhají regeneraci. Účastní se také metabolických procesů, a tak ovlivňují spalování tuků i tvorbu hormonů.