Aminokyseliny jsou dusíkaté organické sloučeniny. Jsou součástí proteinů a peptidů, tedy strukturních bílkovin, enzymů a hormonů. Aminokyseliny jsou nezbytné pro růst svalové hmoty, urychlují regeneraci svalů a ochraňují svaly před poškozením. Esenciální aminokyseliny si tělo neumí syntetizovat, proto je nutné je dodávat stravou. Jsou i nezbytnou součástí replikace DNA. Bez aminokyselin se neobjede ani metabolismus těla. Jednoduše bez nich nelze žít.
Každý, kdo se snaží o nárůst svalové hmoty, by měl navýšit příjem bílkovin ve stravě. Abys však přijal potřebné množství bílkovin, musel bys zpracovat velké množství potravin. Během trávení tělo rozkládá přijaté bílkoviny na aminokyseliny, ze kterých si pak vytváří vlastní bílkoviny. Proces trávení je ovšem energeticky náročný a tak dochází k pocitu těžkosti a ztráty energie. Trávení bílkovin je tedy energeticky náročný proces, přesto potřebujeme aminokyseliny právě nejvíce v období zvýšené zátěže. Řešením jsou potravinové doplňky s aminokyselinami, které trávení tolik nezatíží a dodají Ti potřebnou výživu.
Aminokyseliny v doplňcích stravy jsou hydrolyzované (= předtrávené) a nezatěžují tak trávicí soustavu. Konzumací doplňků stravy s aminokyselinami Tvoje tělo získá dostatek stavebních látek pro tvorbu svalů a zároveň si udržíš pozitivní dusíkovou bilanci. Navíc budeš mít dostatek energie na vlastní výkon.
Aminokyseliny jsou obsažené v každé vyvážené stravě. Pokud naše strava neobsahuje dostatečné množství aminokyselin, tak je nutné deficit nahrazovat potravinovými doplňky. Aminokyselinové doplňky stravy jsou nezbytné zejména pro výživu kulturistů a silových sportovců.
Vaječné aminokyseliny jako potravinové doplňky by měli konzumovat také vegetariáni, kteří mají menší možnost příjmu esenciálních aminokyselin stravou.